Centrum pro rodinu
děkanátu Šternberk

721 66 99 68
sslosarova@seznam.cz

Hnutí pro život

Modlitba za nenarozené

MZN 1 MZN 2

Modlitby za nejmenší

 •  MATKA TEREZA V ROCE 1994 ŘEKLA:

  „Cítím, že potrat je dnes největším nebezpečím pro mír, protože to je válka vedená proti dítěti - přímá vražda nevinného vykonaná samotnou matkou. A když dopustíme, že matka může zabít dokonce své vlastní dítě, jak můžeme po jiných lidech chtít, aby se nezabíjeli navzájem? Země, která potraty povoluje, neučí lidi milovat, ale používat násilí k dosažení svých cílů. Potrat je největším nebezpečím míru na světě, protože lidi zaslepuje."
 • Olomoucká pobočka Hnutí pro život ČR
 • Klášter Dominikánů Olomouc

 

 • Schází se druhé pondělí v měsíci k modlitbě růžence v kapli kláštera (16.30 hod.). Od 17.00 hod. je pak věnován čas pro přemýšlení, jak přispět k ochraně  lidského života v naší zemi.
 • Každý poslední čtvrtek v měsíci v 16 hodin se před porodnicí FN v Olomouci v tichosti koná modlitba růžence, aby bylo zastaveno zlo potratů. Ve stejném dni je na tento úmysl  sloužena v 18 hodin mše svatá v dominikánském kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie.
 • V modlitbách za nejmenší prosíme za zastavení umělých potratů, za obrácení lékařů a za respektování života každého dítěte od okamžiku početí.
 • Modlíme se za 20 tisíc dětí, které jsou v naší zemi ročně usmrceny před narozením, aniž by pocítily lásku nejbližších.
 • Prosíme i za jejich rodiče.                                                                                                                  ______________________
 • Aktuální modlitební úmysl na září: za zřizovatele a ředitele škol

Poradenství

Naše Centrum zprostředkovává odborné poradenství v různých oblastech a situacích lidského života. Všechny poradny se objednávají telefonicky nebo osobně na CPR Olomouc (kontakty níže). Pokud není uvedeno jinak, probíhají v prostorách kurie a jsou bezplatné. Objednávat se musí sám klient.

PORADENSTVÍ V OBTÍŽNÝCH ŽIVOTNÍCH SITUACÍCH                 

Bc. Marcela Řezníčková, psychoterapeutka – logoterapie a existenciální analýza                                

Pro lidi po traumatu ovdovění, úmrtí v rodině, rozpadu rodiny; pro osamělé rodiče, životní doprovázení při osamění a hledání smyslu života; dlouhodobé problémy v rodině (chronická nemoc, blízký alkoholika); problémy v zaměstnání (šikana), prevence vyhoření pro laické pracovníky v církvi. Pro dospělé, výjimečně mládež od 16 let. Není určena pro závislé a závažně psychicky nemocné. Středa dopoledne i odpoledne.

PORADENSTVÍ PRO DĚTI, NÁCTILETÉ A JEJICH RODIČE                                                                 

Mgr. Barbora Ševčíková, psycholožka                                                                                                

Rodinné a vztahové problémy; problémy ve škole (šikana, záškoláctví, výchovné problémy, komunikace s kamarády, zhoršený prospěch); terapie depresivních a úzkostných poruch. Středa odpoledne v Poradně pro ženy a dívky, Wurmova 7, Olomouc.

MANŽELSKÉ, RODINNÉ I OSOBNÍ PORADENSTVÍ                                                                                   

Mgr. Marie Linhartová, psycholožka                                                                                                       

Problémy manželské, vztahové. Lze objednávat manžele, dospělé jednotlivce, ale i dorost od 15 let. Čtvrtek odpoledne.

MANŽELSKÉ A RODINNÉ PORADENSTVÍ                                                                                                     

 Mgr. Vít Hušek, Th.D., teolog, psycholog                                                                                         

Problémy osobní, partnerské, manželské, rodinné a v mezilidských vztazích. Symbolický poplatek 50 Kč/hodinu od 2. sezení. Čtvrtek odpoledne.

PORADENSTVÍ PRO RODIČE                                                                                                                       

 Mgr. Marcela Anežka Kořenková, psychoterapeutka – efektivní rodičovství                                            

Pro rodiče při obtížích ve vztahu s dětmi, výchovném neúspěchu i pro prohloubení vztahu s dítětem. Středa odpoledne v CPRŽ Olomouc, možnost využít zázemí CPR Prostějov po předchozí domluvě emailem:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Od druhé konzultace 250 Kč/hod.

PASTORÁLNĚ-TERAPEUTICKÉ PORADENSTVÍ                                                                                           

MUDr. Jitka Krausová, psychiatr                                                                                                             

Psychické problémy; doprovázení při psychických nemocech (depresích atd.); sexuální problémy (návykové ukájení, porno); otázky osobnostního a duchovního růstu; patologie víry (skrupulozita atd.), otázky povolání. Pro dospělé, výjimečně od 16 let. Není pro závislé na alkoholu, drogách, gamblery, mentální anorexie. Nenahrazuje léčbu léky u psychiatra. Pro kněze konzultace problémů s farníky telefonicky, mailem, stejně tak doporučení odborníků.

Konkrétní termín si můžete objednat telefonicky - mobil: 720 110 750, tel.: 587 405 250, -253, nebo osobně na našem Centru (kontakt zde...).

Dotaz týkající se našich poradenských služeb můžete taktéž napsat na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Upozornění: o prázdninách jsou poradny zavřené!

 

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

2018 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | sslosarova@seznam.cz