Pro rodiny

TPR putovani rodin

Začátek Rodinného putování bude od restaurace Na Kiosku směrem k Zelené budce. Trasa je dlouhá přibližně 1,4 km a je tedy  vhodná pro celé rodiny s dětmi i s kočárky. Na trase bude rozmístěno 10 stanovišť s úkoly pro děti i dospělé. Na každém stanovišti si také budete moci vyzvednout dílek obrázku, který si na Zelené budce budete moci složit dohromady. V neděli 9. května si navíc na Zelené budce budou moci děti vytvořit drobný dárek pro své maminky. Na Zelené budce budete mít také možnost zjistit správné odpovědi na otázky z jednotlivých stanovišť. Splněním jednoho konkrétního úkolu na trase získáte možnost vyhrát pěknou knížku. Řešení tohoto úkolu budete mít možnost poslat do 25. května 2021 na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

KC Ruda 2018

KC Ruda 2017

Setkani rodin plakat

Den rodin 2015

Rodinné posezení

Společenství manželů se schází již více let ve farnosti Renoty. K setkávání dochází jednou měsíčně, první sobotu v měsíci, vždy doma u některého manželského páru, který připravuje téma večera a pohoštění pro příchozí. Letos se scházíme nad tématy pod názvem Rok s papežem Františkem. 

V minulých letech jsme se o letních prázdninách vydávali na výlety do blízkého okolí. Výlety byly časově i finančně nenáročné, takže byly přijatelné i pro vícečlenné rodiny s malými i odrůstajícími dětmi. Většinou jsme vyjeli po obědě a kvečeru se vraceli domů. Tento společně strávený čas měl určitě velký význam pro posílení soudržnosti nejen rodiny, ale také pocitu sounáležitosti s farností, ve které žijeme. Věříme, že se nám podaří na tyto rodinné výlety navázat i letos v létě.